Aktualności

Świąteczne portrety

Podczas Bożonarodzeniowego Jarmarku Cysterskiego 18 grudnia 2022 roku w dawnej wozowni będzie okazja "zrobić sobie" portret w uroczej, świątecznej oprawie. 

O Kociewiu!

Na początku miesiąca w budynku dawnej wozowni odbyły się zajęcia dla dzieci dotyczące Kociewia.

W ramach XXIV Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej w sierpniu jeden z koncertów przeniósł się z katedry do ogrodów.

21 czerwca biskup pelpliński Ryszard Kasyna oraz wiceminister Kultury i Dziedzictwa Narodowego Jarosław Sellin dokonali oficjalnego otwarcia Barokowego Zespołu Parkowego oraz Galerii Ogrody Cysterskie w Pelplinie.

Zlokalizowana w dawnej wozowni Kawiarnia Cysterska to miejsce, do którego można uciec od zgiełku swojego zabieganego życia. 

Trwają prace budowlane i rewitalizacyjne w parku
Trwają prace budowlane i rewitalizacyjne w parku

W kolejną fazę wkroczyły działania przy rewaloryzacji Ogrodów Biskupich. Na obecnym etapie roboty koncentrują się na remoncie zabytkowych obiektów objętych projektem. W obu budynkach trwają prace we wnętrzach.

Trwają prace rewaloryzacyjne Ogrodów Biskupich w Pelplinie - rozmowa   z Panią Jolantą  Bogucką, architektem zieleni, autorką projektu rewaloryzacji  przypałacowego  parku.

Trwają prace rewaloryzacyjne Ogrodów Biskupich w Pelplinie – zabytkowego zespołu parkowego, znajdującego się na terenie dawnego opactwa cysterskiego.

Postęp prac w ramach projektu „Barokowy Zespół Parkowy”

Bez przeszkód, mimo trudnej sytuacji w regionie związanej z pandemią COVID-19, postępują prace w ramach projektu rewaloryzacji Ogrodów Biskupich.

Barokowy Zespół Parkowy – postęp prac

W pelplińskich Ogrodach Biskupich postępują roboty budowlane. W parku mocno zaawansowane są prace w zakresie dróg i alejek. Zakończono już układanie krawężników i obrzeży, trwa wykonanie nawierzchni ścieżek parkowych. Gotowe są już również linie zasilające zarówno dla oświetlenia w parku, jak i systemu monitoringu – w kolejnym etapie zamontowane zostaną lampy, kamery itp. Postępują także prace przy instalacji nawadniającej. Wykonano już główne wodociągi, sekcje nawadniające, studnie nawadniające.

Rewaloryzacja Ogrodów Biskupich w Pelplinie

Trwają prace remontowo-budowlane na terenie Ogrodów Biskupich – zespołu parkowego wokół Pałacu Biskupiego w Pelplinie. Przedsięwzięcie, którego nadrzędnym celem jest rewaloryzacja zabytkowego parku, obejmuje także gruntowne remonty dwu XIX-wiecznych budynków na jego terenie – Domu Bramnego oraz Wozowni, w której powstać ma Galeria Ogrody Cystersów.

Strona 1 z 2

logo projektu
Portal współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach VIII osi priorytetowej Ochrona dziedzictwa kulturowego i rozwój zasobów kultury Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014 – 2020.